sınıfta kullanılabilecek çevrimiçi siteler

eğitim
eğitim
A+ A-

sınıfta ders anlatımı sırasında ya da etkinlik yapmak için kullanılabilecek 4 siteyi öneririm. matematik, matematik oyunları, zeka oyunları olan sitelerin yanında yine sınıfta çekilişle soru sormak ya da çekilişle sıra belirlemek gibi çeşitli etkinlikleri düzenleyebileceğiniz çarkıfelek de var. şimdi biraz daha ayrıntılı tanıtalım.

  • https://phet.colorado.edu/tr

ilkokuldan üniversiteye matematikten, fizik, biyoloji, kimya gibi derslerle ilgili uygulamalı etkinlikler bulunuyor sitede. ilkokullar için kesirler, alan, çevre hesapları, kesirleri karşılaştırma, model oluşturma gibi konularla ilgili etkinlikler var. ayrıca site dili türkçe de olabiliyor.

site burda

  • https://wheeldecide.com

bildiğimiz çarkı felek. sınıfta öğrenciler arasında bir sıralama yapılacaksa bunu çekilişle yapmak kimseyi üzmez. işte bu site tam buna göre. hem öğrencinin dikkatini topluyor hem etkinliğe renk katıyor. ayrıca çok sayıda soruyu girip kime hangi soru gelirse ölçme amacıyla da kullanılabilir.

site için tıklayınız

  • http://toytheater.com

sitede müzikten, yapbozdan, oyuna, matematik etkinliklerine ve öğretmen için araçlara kadar çeşitli bölümler var. her bölümde de çok sayıda çalışma var. öğretmen araçlarında kesirler, saatler, alan hesabı, çevre hesaplama, aritmetik işlemler, grafiklere kadar işe yarar uygulamalar var. hem ders anlatımında kullanılabilir, hem etkinlikte. konuyu daha iyi kavratmada faydalı olacaktır.

matematik bölümünde sayılardan, aritmetik işlemlere, geometriden, ölçmelere kadar pek çok etkinlik var. çocuk için oyun şeklinde öğrenmek en iyisidir. bu site tam da bunun için.

müzik bölümünde piyano, ksilefon gibi müzik aletleri üzerinde çalışma yapılabiliyor. ayrıca nota yazarak yazılan notalar dinlenebiliyor.

sanat bölümünde boyamalar, yapı oluşturma ve doodle etkinlikleri bulunuyor.

puzzle ( yapboz) bölümünde çok farklı, aşamalı yap boz oyunları hem zeka gelişimi için hem de faydalı zaman geçirmek için iyi örnekler. dikkat gelişimi için görselde istenen nesneyi bulma oyunu da ideal. sudoku, labirent, fark bulma, hafıza oyunları daha pek çok oyun var.

ayrıca oyun bölümü var ki orada bulunan oyunlar da çocuk için öğretici, faydalı olan oyunlar. tek zorlanılacak yan site dili türkçe değil. ulaşmak için tıklayınız.

  • https://www.mathplayground.com

matematik videolarından, matematik öykülerine ve matematik oyunlarına kadar ama sadece matematik üzerine kurulu bir site. ilkokul birinci sınıftan itibaren kullanılabilecek bir yer. aritmetik işlemler, zihinden işlemler, geometri, kesirler, grafikler, simetri, saat hemen hemen her konu ile ilgili oyunlar çocukların seviyesine göre. site ingilizce ama kullanmak zor değil. site şurada

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü