oyuna değil oyuna gelmemeye dikkat

kadıköy
kadıköy
A+ A-

tv programlarını ve oralarda ahkam kesenleri direkt klasman dışı sayarak yazıyorum. youtube ya da sosyal medya her kim ki :

“böyle hakemi de yeneceksin, niye 6 alnmadı, zaycla olmaz, oyun üzerine…” konuşuyorsa bırakın dinlemeyin okumayın. çok net. dert oyuncu hoca değil tff mhk dir çünkü. fenerbahçeliler dışında oyun konuşan takım yorumcusu analizcisi gördünüz duydunuz mu? ben görmedim, lütfen gören söylesin. öğrenelim.

oyun okurken ortadaki oyunun seyircisi olmak var.

çünkü maçın hızını belirleyen ne hoca ne oyun taktiği. ağzında düdük elinde kart olanlar oyunu hızlandırıyor ya da yavaşlatıyor. bu kişilerin oyundaki beden dillerine bakan bir de. bazı takımlar canının istediği yerden taç kullanabiliyor örneğin. hazır başlamışken saymaya devam edelim. 18 içinde hiç temas almadan pozisyon gereği olmayan atmalarda her takım oyuncusu sarı kart görmez. avantaj kuralları da öyle. elbette var inceleme de. ofsayt bayrağı kaldırma da. kambura yatıp faul almak var bu ligde bazı takımlara. ve bu takımlar ellerinde belgeleri olan ama açıklamayan yöneticileri sözde gazetecilere sahipler. ve bunların hepsi fb-as maçında oldu.dirsek atacaksın bi zahmet faul ile geçeceksin. ittirilen oyuncu yerde ama ne hakem görüyor ne var. incelemesi on saniye gibi ligin en hızlı kararı geliyor. antalyanın ikinci golünde de aynı sürede olması gereken hızda var okey veriyor. zayca yapılan faul de güme gidiyor. spikerin de dediği gibi zaycın hatası oluyor gol. yetmiyor ceza alanı önünde indiriliyor oyuncu yine faul yok. oyna devam. bu oyna devamların en çok yapılanı ise antalyaspor ataktayken avantaj kuralı oynanırken aynı kural fb için hiç uygulanmadı. ki bu oyna devamlarla hiç bir oyuncu sarı kart bile almadı bu zamana kadar.

6 saniyede elden çıkacak topları konuşun 6 numaradan önce.

sonuç olarak fenerbahçe tayfasının okuru yazarı yorumcusu ismail hocayı eleştirecek. ali koçu eleştirecek 6 numara için. zaycı eleştirecek. en dikkat edilmesi gereken nokta ise şu fenerbahçe için fişi bu sezon hemen çekmeyecekler. son iki hafta bunu gösterdi. sonraki hafta çok yüksek ihtimal puan kaybı. fenerbahçe mi kaybeder çok zor.

artık “biz fbliyiz hataları da görmemiz lazım”, “hakemi de yenmeliyiz” laflarına değil oyuna değil oyuna gelmemeye dikkat etmek lazım.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

hayır

#YasayiGeriÇek #yasayıgeriçekkatliyamahayır #KatliamYasasınaHayır #UyutmakCinayettir #UyutmaYaşat…

köpek

köpekleri öldürünce çocukları kurtarmış olacağız…

antalyaspor

antalyaspor fb’nin sembol isimlerinden birini…

en popüler

kıyı köşe

Hiçbir sonuç bulunamadı.

ismin halleri

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü