çok da şeyyy etmemek

günden
günden
A+ A-

hemen hemen iki ay falan oluyor. deli gibi watsapp konuştuğumuz. kapatıyor muyuz? ne zaman kapatıyoruz? diye. veri güvenliği, sosyal medyaların nasıl çalıştığı üzerine. ve o özlü sözü öğrendik:

“bir ürüne para ödemiyorsanız, ürün sizsinizdir.”

ya da öğrenmedik. belki de unutuverdik hemen.

sonra ne mi oldu? hiç. ve 20liyaşlar çelıncı girdi. önce ünlüler eliyle. sonra bizim neyimiz eksik kafasıyla sanırım ergeni, muhalifi covid-19 kadar hızlı yayıldı.

ben de 20 yılda nesli tükenen hayvanları, ekolojinin yıkımını derleyip meseleye düzünden bakayım diye düşünmüştüm ki 3 günün sonunda bazıları aydı sanırım. doların 20 yılını, 20sini göremeden öldürülen kadınları, toplumu için körpecik yaşta “kendini feda” edenleri hatırladılar geç de olsa.

belli ki daha gerilere doğru bazı bilgilere gereksinim var. sonuçta artık yapay zekayı konuşuyoruz. yeni bir dünyanın kurulma aşamasından söz ediyoruz.

toplumca hafızamızın çabuk unuttuğundan söz ederdik ama baya baya burda da gerileme doz aşımında. yoksa iki ay önce konuşulanlarla şimdiki yapılanların tutarsızlığını açıklamak kolay değil. ya da amaannnnn çok da şeyyy etmemek lazım mıdır?

musa ertürk

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü