o aşı henüz üretilmedi….

kıyı köşe
kıyı köşe
A+ A-

bu kişiler amişler gibi teknolojiden uzaklar. cep telefonu kullanmazlar. akıllı telefona zaten düşmandırlar. onun için watsapp silmek zorunda kalmadılar.

hazır gıda tüketmezler. kendi mısırını, buğdayını üretip ununu şekerini kendileri yaparlar. gdo’dan sağlıksız hayattan kurtulmanın yolunu böyle bulmuşlar.

tv, internet hayatlarında zaten yok.

banka kullanmıyorlar. kredi kartının adını duyuyorlar ama umurlarında değil.

çünkü emperyalizmi biliyorlar. çünkü dinlerinin emirlerine bağlılar. birinci grupla ikinci farklı yalnız.

wi-fi, baz istasyonları, nükleer santraller gündemlerinden düşmez. çevre felaketlerinin canlı türüne yaptığı yapacağı zararlara duyarlıdırlar.

hükümetlerin sağlık politikalarını eleştirirler. bunun içim eylem yapanı da var. sürekli yazı yazıp gündem oluşturmaya çalışanı da.

dünyada milyonlarca insan ölürken aşı yaptırmayanlar bunlar. hatta zorunlu aşı gündeme geldiğinde faşizmden bahsedecek kadar insan haklarını içselleştirmiş donanımdalar.

aşı olmayanların bazı yerlere giriş çıkışları sınırlandırılması konuşulduğunda temel insan hakkından tutun da evrensel sözleşmelere kadar her şeye hakimler.

bana ilginç geliyor tüm bu tezatlıklar. tezatlık dediğim ise o kadar hayati mevzu da bu insanları hiç bir yerde görememiş olmak. yoksa bizde biliyoruz ilaç tekellerini. kapitalizmin çarklarının nasıl döndüğünü.

ama bu aşı karşıtların endişelenmesine hiç gerek yok. çünkü bunlara göre yeryüzünde bir aşı geliştirilemedi. covid aşısı bile yapıldı kısa sürede ama bunlara aşı yok. müsterih olsunlar. bizden de uzak kalsınlar.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü