kanserden sonra…

ismin halleri
ismin halleri
A+ A-

Lüks arabalar, villalar ve pahalı kıyafetlerin içinde bir hayat yaşayan Avustralyalı müslüman milyoner Ali Banat, 3 yıl önce kanser teşhisi konulmasının ardından, zenginliğini dağıtmaya karar vermiş.

Sidney’de başarılı bir iş kurup rahat bir hayat yaşayan Banat, çektiği videoda Ferrari, ayakkabı, bileklik maddi değeri çok yüksek olan eşyalarını gösteriyordu. Fakat hastalanır hastalanmaz bunların hiçbir değeri olmadığını fark etmiş. Kendisi bununla ilgili şunları söylüyor:”Hasta olduğunuzu ya da yaşayacak çok zamanınız kalmadığını fark ettiğinizde peşinden koşmak istediğiniz son şey bu oluyor. Ve hayatlarımızı her gün böyle yaşamalıyız işte.”

Doktorlar kendisine 7 ay ömrü kaldığını söylemiş olsa da Banat 3 yıl daha yaşadı ve hayatının geri kalanını iyiliğe adadı. Kurduğu yardım kuruluşu ile Togo, Gana, Burkina Faso gibi ülkeler başta olmak üzere sayısız yerde binlerce insana yardım etti. Bu yardımlar sırasında Afrika ülkelerini kendisi de ziyaret eden Banat, bağışların %100’ü yardıma gidebilsin, gider kesintilerine uğramasın diye sponsorlar aradı.

Birçok insan “Gifted With Cancer” (Kanserle Ödüllendirilmiş) videosunun viral oluşunun ardından onunla tanıştı ve o videoyu izleyenler şu an yas tutuyor.

Onun hikayesinden etkilenenler onun kurduğu vakfa bağış yapıyorlar.

İnsanlar Banat’ın kurduğu hayır kurumu olan “Muslims All Around The World(MATW)” (Dünyanın Her Yerindeki Müslümanlar) için bağış yapıyorlar. Şimdi ise Müslüman olan olmayan birçok kişi Banat’ın hayır kurumuna yardımda bulunuyor. Onun yaptığı iyi işleri ve yardımseverliğini anıyorlar.

Son video ise isteği üzerine ölümünden sonra paylaşılmak üzere çekilmişti. İsteği de gerçekleştirildi.”Bildiğiniz üzere, vefat ettim.” şeklinde başladığı hüzünlü videosunda ise insanlara ellerinden geldiğince başkalarına yardımcı olmayı ve iyilik yapmayı öğütlüyor. Ali Banat 29 Mayıs 2018’de, 36 yaşında hayata gözlerini yumdu.

ceostudent.com‘dan alınmıştır.

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü