insandan hayvana, hayvandan insan

ismin halleri
ismin halleri
A+ A-

Aşağıda okuyacaklarınız twiterdan alınmıştır. bir tarafta bir hayvana yardım edebilmek için yırtınan bir insan. diğer tarafta eziyet eden çocuklar. kılını kıpırdatmayan başka insanlar.

Diyarbakır’da, çocuklar tarafından ağır biçimde dövülen köpek için, bir hayvansever olay yerine gidiyor. Köpeği korumaya almak istiyor. Ancak, aracı olmadığı için, taksiye binmek zorunda kalıyor.
Gelin görün ki aranan en az 10 taksi şoförü de “Köpek almayız, araba kirlenir, köpek haram ve arabama binemez” cevabını veriyor. Kimse de yardım etmeyince, bir çocuğun bisikleti kiralanıyor ve köpek kucakta tek elle koruma alanına götürülüyor.
Arkadaşımızın inadı sonucu, köpek şiddet gördüğü yerden kurtulup korumaya alınıyor. Geriye sokak hayvanlarını barınaktan salıp ölümlerine neden olan
@diyarbakirbld, şiddet uygulayan çocuklar ve insanlıktan nabisini almayan taksi şoförleri kalıyor. Aracına hayvan almayan, ama tek bir müşteri için yeri gelince kaldırıma çıkan, yeri gelince yarışan, araçları sıkıştıran taksi şoförlerine de onlara bu cesareti veren kurumlara da selam olsun. Yasalardan değil, ama bu hayvanların ‘ah’ından korkun.

durum budur. ancak her şey öyle karmaşa içindeki güzel bir insanın yaptığının anlatıldığı hayatta, alta yazılan kibirli, ötekileştiren insanlar da bir başka ayna tutuyor. ve kötülük maalesef her yerde. hem de kimliksiz. insana da hayvana da.

haber kaynağı : @altansancarr

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

tatil

hayatları bitiyor. tatil uzattılar diyorlar.…

başlık

haber başlığı şu: “öldürülen meslektaşları…

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü