hamasetsiz kalma ama ister inan ister inanma

kıyı köşe
kıyı köşe
A+ A-

hamaset, boş gururdan da öte düm düz yalandır. inanmak ise ya işine geliyordur ya da saflıktır. en sonda yazacağımı baştan yazdım. tutamadım kendimi. hayatımızın her yanı bu olunca tutmak ne mümkün zaten.

daha önce “reklamlarda ne satıyorlar?” diye sormuştum. şimdi o soruma biraz cevap vereceğim. kendi yaşadıklarımdan özetle. malum en çok hamaset şuan banka ve gsm şirketlerinin elinde. hepsi bizim için, çalışıyorlar. kar umurlarında değil. varsa yoksa alın teri ve insanlık. ama öyle değil işte kanıtıyla söylüyorum şimdi.

ülkemizde aslında gsm’in alt yapısı bir kuruluşa ait. diğerleri onun alt yapısını kullanarak taşeronluk yapıyor. ki aynı pazarda alt yapı sahibi de var. bana internet kakalayan gsm operatörü fiber demişti örneğin. ama öyle değilmiş. bu bir. ikincisi internet hattını başka adrese taşıttım. bir iki hafta sonra bağlantı gitti. gidiş o gidiş. onlarca kez müşteri hizmetleri görüşme sonuç sıfır. üstelik bakım hizmeti ücreti de ödemeyi kabul etmişken. müşteri hizmetlerinden defalarca aynı onarımlar yapıldı sorun çözülmedi.

e-devlet üzerinden şikayette bulundum. bütün yasal süreçlere göre işledi zaman son saniyesine kadar. neyseki bana cevap vermişler. gelmişlerde ben yaptırmamışım gibi. hem de o meşhur ” iletişim kaydı anonsu” yokmuş gibi. kim bilir belki de yoktur. ve aslında saha elemanları olmadığını kendileri söylemişken. alt yapının olmadığını da.

asıl hikaye ise şurada: iki üç gün önce verilen cevabın yanlış, yanıltıcı olduğunu, görüşme kayıtlarından bahsederek tekrar şikayette bulundum. şirkete değil tüketici hizmetlerine. pazar akşamı yazdığım tüketici şikayet yazısına istinaden pazartesi 9.30’da şirketten arıza kaydınız varmış diyerek arandım. tüketici hizmetleri değil, şirket hizmetleri yani durum. üç aydır hem hizmet vermiyorlar hem tıkır paralarını aldılar. hizmet vermedikleri iş için daha da para almak için yalanlarına devam ediyorlar.

son fiyaskoda mehmetten savaşa, bayraktan vatana bir top hikayesi idi. sıradan eğlencelik bir spordu konu. şu meşhur ifaşaları da koyduk mu kenara hep hamaset hep yalan çıkıyor karşımıza. kaptanımızın küfür kıyamet sporu, spikerimizin spor ruhundan uzak konuşmalarına bakmaya gerek yok zaten. sıradan her sonuca açık sporu hayatın en önemli meselesi yaparsan çökersin. o kutsal saydıklarını da zedelersin. hakikaten böyle dertleri varsa söylevcilerin.

o zaman şöyle bağlamak en hayırlısı; işine yarıyorsa hamasetsiz kalma ama ister inan ister inanma. kim nasıl istiyorsa öyle kullansın.

 

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü