galileyi cezalandıranların gazabı

kıyı köşe
kıyı köşe
A+ A-

sendromlardan sendrom beğenmiyoruz. tükenmişliğin dibinde travmaların, depresyonların içinde. normal anormal, sağlıklı sağlıksız ters yüz olmuş.

eskiden bir tv şovhaber programı vardı. akla ziyan şeyleri uydurup program yapıyorlardı. bir baktılar herkes inanıyor böyle abuk subuk şeylere. sonrasında programın şaka amaçlı olduğunu belirtiyorlardı.

zamanımızda bu işi hakkıyla zaytung yaptı. hatta level atlatarak. önceleri çok güldük. sonra yaşadık ve gördük ki zaytung geri kaldı. bildiğin gerçekte kafa bulunuyordu insanlarla. maalesef ki bu şaka değildi.

güldür güldür de ben seni dinledim skeçlerinde tartışma programları hicvedilirken ki diyaloglar özeti gibi aslında yaşadıklarımızın. aslında az az kulaktan dolma bilgilerin sahibi karakterin, karakterlerin esiri durumundayız.

şöyle diyor skeçte karakter, canlıları tartışırken:
patates canlı diyorsunuz doğru mu? rihanna da canlı doğru mu? siz rihannaya patates mi diyorsunuz?

bir diğerinde ise:

canlılar nefes alır verir diyorsunuz değil mi? fikri beyin nefesini kestiğimde çırpınıyor. pırasıyı sıkıyorum hiç bir şey olmuyor. demek ki nefes almıyor. pırasa cansızdır.

kahramanlarımızın recep ivedik olduğunu düşünürsek aslında bir kez daha altı çiziliyor halimizin. oysa şaban, çevresinin menfaatçiliğine rağmen dürüst temiz kalmaya çalışan bir kahramanımızdı.

düşünemiyorsunuz çünkü sonucunda konuşman ya da yazman gerekir. görmek, duymak istemiyorsunuz ama bu mümkün değil. galileyi cezalandıran çoğunluğun gazabı sanırım hala sürüyor. o zamandan bu zamana dünya tamamen değişti. insan değişti. bir tek kimilerinin bize bahşettikleri değişmedi.

bilim gelişti. teknoloji gelişti. yaşam alanlarımız, yaşam standartlarımız değişti. bilgi çoğaldı. ama bilginin sayısı çoğalırken bilen çoğalmamış. bilgiyi kullanabilme davranışı gelişmemiş olmalı. yoksa yüzyıllar sonra aynı kaderi niye paylaşalım ki?

Paylaş:

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir

facebook

instagram

twitter

en yeniler

en popüler

kıyı köşe

ismin halleri

Menü